Wietnam to niezwykle interesujące państwo położone w południowo-wschodniej Azji na Półwyspie Indochińskim. Graniczy on z Chinami, Laosem oraz Kambodżą. Znakomite warunki klimatyczne pozwalają na to, aby państwo to rozwijało się turystycznie. Krajobrazowe walory czynią z Wietnamu miejsce, które warto zobaczyć na własne oczy. Będąc w tym państwie trzeba koniecznie zobaczyć Hanoi oraz Sajgon oraz skosztować regionalnych przysmaków.

Ważne ciekawostki oraz alkohol w Wietnamie.

Wietnam to niezwykle ciekawe państwo, które swą kulturą znacznie różni się od wielu innych państw. Niezwykle oryginalna jest także jego kuchnia.

I tak na przykład najpopularniejszą zupą jest w Wietnamie Pho, którą można skosztować w każdym miejscu , zarówno w ekskluzywnych restauracjach, jak i w wielu ulicznych straganach. Tę niezwykle smaczną zupę można skosztować z mięsem kurczaka – Pho Ga oraz z wołowiną – Pho Bo.

Ofertę wakacji w Wietnamie można znaleźć tu: https://carter.eu/kierunki/azja/wietnam

Z kolei jednym z popularniejszych trunków, który można powszechnie zakupić na bazarach jest wino z zatopionym wężem. Ów trunek jest nazywany “wężowym winem”, a w rzeczywistości jest on wykonany z ryżu, natomiast wąż jest zatapiany w ostatnim etapie produkcji. Bardzo często się zdarza, że podczas konsumowania tego niezwykłego trunku poszczególne części tego gada, takie jak żołądek czy gałki oczne są zjadane przez pijącego. Zgodnie z wierzeniami Wietnamczyków wino to posiada właściwości uzdrawiające.

Będąc w Wietnamie niemalże w każdym miejscu można zauważyć stragan z Banh mi, czy wietnamskimi bagietkami. Są one bardzo nadziewane. Wśród wielu składników można wymienić: marchew, rzodkiew, ogórka , papryczki, kolendrę ,pasztet, jajko czy według uznania grillowaną wieprzowinę bądź kurczaka. Koszt takiego smakołyka ze straganu to 10.000 dongów, a więc około 1,6 zł.
Będąc w

Wietnamie można nie tylko zobaczyć wiele ciekawych miejsc, lecz także skosztować mnóstwo smakołyków.

Hanoi – wietnamska stolica z tradycją

Wśród wielu najpiękniejszych miast położonych w Wietnamie można bez wątpienia wymienić stolicę – Hanoi. To niezwykle urocze miasto usytuowane jest w Delcie Rzeki Czerwonej, w Tonkinie. Początki jego istnienia wiąże się z cytadelą o nazwie – Cổ Loa, która to powstała około 200 p.n.e.

Hanoi stolicą państwa jest od 1010 roku, kiedy to cesarz Lý Thái Tổ, nadał jej miano wzlatującego smoka. Hanoy był stolica do 1802, kiedy to Gia Long, ogłosił się się cesarzem i ustanowił swoją nową siedzibą rodowe miasto Huế. Ponownie Hanoi zostało stolicą państwa od 2 września 1945 roku, kiedy to w Wietnamie została proklamowana Demokratyczna Republika Wietnamu.

To niezwykle urocze miasto jest dziś siedzibą rzymskokatolickiej archidiecezji hanojskiej,a mimo wielokrotnych zniszczeń nadal można tu podziwiać mnóstwo zabytków starej architektury, a w szczególności w Starym Mieście. Jest tutaj nadal praktykowanych mnóstwo tradycyjnych rzemiosł, wśród których można wymienić: formowanie brązu, produkcję wyrobów z laki, grawerstwo oraz haft. Obecnie Hanoi liczba mieszkańców wynosi 3,5 mln. Ofertę wycieczek do Wietnamu można sprawdzić tu: https://carter.eu/kierunki/azja/wietnam

Sajgon – miasto o bogatej historii

Jest to malownicze miasto położone w południowym Wietnamie, na zachodnim brzegu rzeki Sajgon. W 2016 Sajgon liczba mieszkańców wynosiła około 8,4 mln. Historia tego miasta jest bardzo odległa. Otóż W 1679 roku w miejscu tym, będącym niewielką rybacką osadzą pozwolono osiedlić się uchodźcom chińskim, którzy to byli zwolennikami upadłej w 1644 r. dynastii Ming.

Następnie w drugiej połowie siedemnastego wieku prowincja stopniowo została sukcesywnie przejęta przez władający południem Wietnamu ród Nguyễn oraz w dużej części zasiedlona przez osadników wietnamskich. W 1698 roku miasto zostało nazwane po wietnamsku Gia Định i w bardzo szybkim czasie stało stało się ważnym centrum gospodarczym.