Na Ziemi jest wiele niezwykle ciekawych i inspirujących miejsc, które warto odwiedzić i poznać bliżej. Egzotyczne, zupełnie odmienne miejsca pozwalają spojrzeć na siebie i na świat z zupełnie innej, nowej perspektywy. Egzotyka z jednej strony jest pociągająca i fascynująca, z drugiej jednak może przerażać, czy nawet budzić niechęć. Spotkanie się z tak obcą kulturą to przeżycie zapewne wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju, ale oprócz pozytywnych wrażeń, mogą pojawić się także pewne trudności. Wybierając się więc do jakiegoś egzotycznego względem siebie kraju, należy mieć to na uwadze i odpowiednio się przygotować. Do takich miejsc, które człowiek Zachodu może uznać za bardzo egzotyczne, z pewnością należy Wietnam.

Cechy charakterystyczne i unikatowość Wietnamu

Wietnam to państwo położone w Azji Południowo-Wschodniej, którego początki sięgają czasów starożytnych. Wietnam słynie z różnego rodzaju rolniczych upraw, zwłaszcza kawy, a także ryżu, herbaty, czy tytoniu. Mocno rozwinięte jest tam także rybołówstwo. Rolnictwo stanowi istotną część wietnamskiej gospodarki, a oprócz niego jest to przede wszystkim przemysł i turystyka. Z tym, jaki region jest w danym momencie najbardziej atrakcyjny turystycznie, wiąże się niezwykle zróżnicowany klimat tego kraju, w którym występują trzy główne strefy klimatyczne: klimat podzwrotnikowy wilgotny, zwrotnikowy wilgotny oraz zwrotnikowy z porą suchą i deszczową.

Największe atrakcje turystyczne – natura i kultura

Wietnam posiada bardzo dużo turystycznych atrakcji: od wspaniałych miejsc przyrody, takich jak plaże, zbiorniki wodne, wyspy, wodospady, jaskinie, poprzez różnego rodzaju parki tematyczne, miejsca historyczne, zabytki, świątynie i muzea. Wspaniałych miejsc do zwiedzania z pewnością nie brakuje. To miejsca niezwykle klimatyczne, mające swoją wieloletnią tradycję, historię i symbolikę.

Jedną z największych atrakcji w południowej części Wietnamu jest delta rzeki Mekong, która może stanowić świetną opcje dla tych, którzy uwielbiają podziwiać cuda natury. W Wietnamie Południowym bardzo chętnie odwiedzane jest też miasto Ho Chi Minh (kiedyś Sajgon), czyli dawna stolica tego państwa. W środkowej części Wietnamu można znaleźć magiczne miasto Hoi An o niepowtarzalnym klimacie, czy też Cesarskie Miasto Hue. Stolica Wietnamu, która również oferuje wiele turystycznych atrakcji, znajduje się w Wietnamie Północnym. Niezależnie od tego, czy ktoś uważa się za miłośnika przyrody, czy też kultury, każdy może znaleźć dla siebie wiele inspirujących, ciekawych i zapierających dech w piersiach miejsc.

Pętla Ha Giang

Ale jest też wiele innych, mniej popularnych atrakcji, które również warte są zobaczenia, przeżycia i poznania. Przykładem takiej atrakcji może być Pętla Ha Giang, która znajduje się w prowincji Ha Giang. Jest to pętla motocyklowa, idealna dla miłośników pięknych i mocnych wrażeń, gdyż z jednej strony oferuje niepowtarzalne i wspaniałe widoki, które można tam podziwiać, ale z drugiej może być dość niebezpieczna. Oprócz niezapomnianych wrażeń estetycznych i wizualnych, miejsce to może dostarczać także niemałej dawki adrenaliny.

Pętla Ha Giang Loop

Cudowna kraina

Wietnam to państwo o niezwykle ciekawej kulturze i historii, które znajdują odzwierciedlenie w wielu interesujących miejscach i zabytkach, poruszających wyobraźnię i oddających ducha tego fascynującego kraju. Oprócz najbardziej popularnych miejsc, można znaleźć inne, nie mniej zachwycające. To także kraj dla osób, które uwielbiają podziwiać piękno przyrody, gdyż znajduje się tam wiele niepowtarzalnych, wyjątkowych, stworzonych przez naturę miejsc.