Kuala Lumpur to rozległe miasto, w którym górują wielkie drapacze chmur, błyszczące światła wież Petronas Towers, które sprawiają, że wyglądają jak antyki w stylu Great Gatsby. Na bocznych ulicach sprzedawcy oferują ogromną liczbę szybkich przekąsek, całe ulice poświęcone są jedzeniu i widoczna jest niesamowita, wielokulturowa mieszanka ludzi. Jeśli jeszcze nie byłeś, Kuala Lumpur to uczta dla zmysłów i kraina cudów, widoków, zapachów, smaków i przeżyć, które czekają na odkrycie. Jeśli planujesz podróż, ale nie wiesz, od czego zacząć, oto wszystko, co musisz wiedzieć o wizycie w Kuala Lumpur.

Kuala Lumpur: waluta, ceny

Jeśli nie mówisz w języku Bahasa lub chińskim, nie musisz się martwić, angielski jest powszechnie używany, choć nauka wielu kluczowych zwrotów jest bardzo długa.
Mieszkańcy Malezji są bardzo przyjaźni i gościnni, więc możesz porozmawiać z tymi, których spotkasz i poznać życie lokalne.
Jeśli chodzi o walutę obowiązującą w Malezji to wprowadzony w 1998 roku ringgit, który dzieli się na 100 sen. 1 ringgit to 0.92 zł. Ogólnie rzecz biorąc ceny są niskie ale nie niższe niż w Tajlandii czy Kambodży leżących w pobliżu. Za nocleg prawdopodobnie trzeba będzie zapłacić więcej niż w innych państwach Azji Południowo-Wschodniej. Przykładowa cena za butelkę wody to 1,50zł lub od 3 do 5 złotych za jedzenie na jakimś ulicznym stoisku. Trzeba zauważyć też że jeśli planujesz robić zakupy na ulicach, musisz się targować. Tutaj wszyscy to robią.
Łowienie Ubera jest łatwe i niedrogie wszędzie, ale musisz zapłacić gotówką.
Ruch w Kuala Lumpur jest dość dziki, więc staraj się unikać przebywania na drogach w godzinach szczytu – zamiast tego złap pociąg.
Pamiętaj, że Malezja jest krajem konserwatywnym, więc raczej staraj się nie ubierać zbyt skąpo.

Kuala Lumpur - atrakcje, ceny , waluta

Kuala Lumpur: atrakcje – co warto zobaczyć?

Co zwiedzić w Kuala Lumpur? Będąc turystą w Malezji w tym miejscu możesz dołączyć do KL Hop-on Hop-off Bus. Z pewnością Ci się sposoba gdyż jest to świetny sposób, aby zobaczyć wszystkie główne atrakcje turystyczne za jednym razem, sprawdzić, gdzie chcesz wrócić i zrobić to później. Sprawi to , że poczujecie się, jakbyście maksymalnie wykorzystali swój czas i nie przegapicie żadnego z wielkich i ciekawych miejsc.
Aby uzyskać najlepsze widoki na Kuala Lumpur i Petronas Towers, warto odwiedzić KL Tower. Z pokładu Sky Deck, który jest na wolnym powietrzu, można podziwiać absolutnie oszałamiające widoki, dzięki czemu można naprawdę zobaczyć KLCC z lotu ptaka. Jeśli masz czas, możesz zaplanować wizytę w jaskiniach Batu, potrzebujesz tylko pół dnia i możesz tam złapać pociąg lub Ubera
Odwiedź też koniecznie wspaniałe wieże Petronas – w ciągu dnia czy wieczorem, są oszałamiające za każdym razem. Spaceruj po ulicach Little India, sprawdzając jasne tkaniny, biżuterię, świeże kwiaty i pyszne restauracje z regionalnymi daniami – palce liać! Uliczne jedzenie w Kuala Lumpur jest niesamowite. Jeśli zobaczysz coś, co ci się spodoba, warto spróbować. W wyszukanej restauracji nie znajdziesz najlepszego jedzenia w Malezji, znajdziesz je natomiast przygotowane na ulicach. Poszukaj tętniących życiem dostawców z kolejką. Jedzenie to nie tylko sposób na zakończenie głodnego żołądka, w Malezji jedzenie to życie! Malezyjczycy uwielbiają jeść. Jest wiele świetnych opcji dla wegetarian i, oczywiście, muzułmańscy Malezyjczycy sympatyzują z szczerą pogardą dla wszystkiego, co dotyczy wieprzowiny. Spróbuj tak DUŻO lokalnych potraw, jak to możliwe!
Przeglądaj rynek Petaling Street Market i Central Market, aby zgarnąć okazję na podróbki i pamiątki
Zrób zakupy w Bukit Bintang, w której mieszczą się ekskluzywne butiki i ukryte okazje, na przykład sklep o nazwie Brands Outlet na dole Fahrenheit 88.
Eksploruj Lake Garden lub zabierz najmłodszych towarzyszy do Parku Ptaków i / lub Akwarium (w parku ptaków znajduje się największa na świecie woliera lotnicza!). Kiedy będziesz już wystarczająco wyczerpany obfitym zwiedzaniem możesz skorzystać z jednego z niesamowitych miejsc jakim są hotele z basenem na dachu. Oprócz tego pluskając się i chłodząc w wodzie możesz podziwiać niesamowite wręcz widoki. Do takich hoteli należy mi.in. Setia Sky, The Platinum czy Fraser Place. Wszystkie te miejsca wyróżnia położenie – basen na wysokościach w środku miasta, pomiędzy wieżowcami – coś ekstra!

Kuala Lumpur co zobaczyć

Pogoda w Kuala Lumpur

Sezon letni w Kuala Lumpur trwa od marca do września. Pogoda w Kuala Lumpur w marcu jest bardzo wilgotna i jest to najgorętszy miesiąc w roku z temperaturą około 28 ° C. Pogoda w Kuala Lumpur w kwietniu pozostaje taka sama. Można spróbować różnych zajęć w domu, takich jak relaksujące spa, zwiedzanie akwarium, centrów handlowych i lekcje gotowania, aby poznać przepis na tradycyjną kuchnię malajską i spędzić czas w Kuala Lumpur jak najlepiej niezależnie od warunków atmosferycznych. Pogoda w maju jest mniej wilgotna z temperaturą około 25 ° C . Można również zwiedzać nocne targi w mieście, gdy zachodzi słońce i wilgotność jest również niska.
Najlepszą porą na zwiedzanie Kuala Lumpur jest czas od maja do lipca i od grudnia do lutego, kiedy wilgotność jest dość niska i wygodnie jest cieszyć się wszystkimi atrakcjami, które to miejsce ma do zaoferowania. Będąc miastem w pobliżu równika, pogoda w Kuala Lumpur nawet przez cały rok jest tropikalna, gorąca i wilgotna. Średnia temperatura w Kuala Lumpur wynosi 27 ° C do 28 ° C, a średnia wilgotność jest również dość wysoka. Dlatego najlepszy czas na wizytę w Kuala Lumpur jest od maja do lipca lub od grudnia do lutego. Kuala Lumpur można odwiedzić w grudniu, kiedy miasto przygotowuje się do świętowania Bożego Narodzenia i Nowego Roku.