Zamieszkiwane przez 30 tysięcy mieszkańców miasto Ubud jest jednym z najatrakcyjniejszych miejsc na wyspie. Ze względu na obecność licznych galerii sztuki, organizację imprez i festynów jest czasem nazywane “kulturalną stolicą Bali”. Udany wypoczynek gwarantuje bogatą oferta noclegowa i gastronomiczna. Cechą rozpoznawalną miasta jest wyśmienita kuchnia (koniecznie trzeba spróbować wędzonej kaczki po balijsku!) oraz wiele atrakcyjnych lokali. Liczne zabytki, przedstawienia taneczne i kulturalne oraz łagodny klimat stanowią dodatkowe atrakcje Ubud Bali.

Atrakcje w mieście

W samym Ubud znajdziemy liczne hotele, pensjonaty oraz restauracje. W wielu lokalach organizowane są koncerty. Ponadto miasto słynie z wystawianych niemal codziennie przedstawień muzycznych i teatralnych (o szczegóły warto pytać w biurze informacji turystycznej). W Ubud znajdziemy również galerie sztuki i sklepy z rzemiosłem. Jest to zatem miejsce polecane osobom chcącym zapoznać się bliżej z lokalną kulturą i sztuką.
Warto zwiedzić muzeum Puri Lukisan, gdzie można podziwiać liczne obrazy i perły sztuki balijskiej. Inne muzea z twórczością malarską to muzeum Antonia Blanco oraz Muzeum Neka.
Osoby zainteresowane przyrodą z pewnością zainteresuje wizyta w miejscowym ogrodzie botanicznym. Odwiedzić można również las zamieszkiwany przez makaki (tzw. Małpi Las).

Ciekawe miejsca w okolicy

Wystarczy oddalić się od centrum miasta aby znaleźć się w spokojnej okolicy rolniczej, gdzie rozpościerają się wielkie pola ryżowe. W okolicach Ubud Bali znajdują się dwa niezwykłe parki. Pierwszy z nich to park ornitologiczny, w którym będzie nam dane podziwiać dziesiątki gatunków ptaków zamieszkujących Indonezję. Są tutaj rajskie ptaki, flamingi, pelikany, papugi i wiele innych. Miejsce wygląda przepięknie z urokliwymi stawami i kwitnącymi wszędzie tropikalnymi kwiatami. W bliskiej odległości znajduje się również park gadów. Spotkamy tam liczne gatunki węży, żółwi, kameleonów i jaszczurek. Przy odrobinie szczęścia będziemy mogli podziwiać również warany. Znajdujący się w okolicy las tropikalny daje zwierzętom możliwość życia w naturalnych warunkach.