Bolonia – piękna i klimatyczna

Bolonia to jedno z najpiękniejszych miast we Włoszech. Każdego roku przybywa tutaj wielu turystów, aby podziwiać piękne widoki i zwiedzić popularne atrakcje turystyczne. Najlepsze hotele, które nie są drogie, ale jednocześnie przebywanie w nich jest bardzo komfortowe to Hotel Perla oraz Hotel Arcoveggio. Jeśli masz okazję zwiedzać piękną Bolonię, pamiętaj, aby spróbować lokalnych specjałów, które rozpieszczą Twoje kubki smakowe. Z pewnością znajdziesz wiele klimatycznych restauracji, które proponują pyszne posiłki. Warto spróbować pierożków tortellini, frutti di mare czy zamówić deskę serów oraz wędlin.

Bolonia atrakcje turystyczne

W Bolonii jest wiele miejsc, które warto zobaczyć. Oto lista największych atrakcji:
Piazza Maggiore – serce Bolonii, główny plac tego klimatycznego miasta. Urokliwe uliczki to doskonała okazja do relaksującego i romantycznego spaceru. Można tutaj spotkać oczywiście ulicznych artystów: malarzy, śpiewaków czy akrobatów.

  • Uniwersytet w Bolonii – jest najstarszy na świecie. Uczelnia może pochwalić się dużą liczbą studentów. Znajduje się przy Via Zamboni.
  • Galeria Szeptów – specjalna konstrukcja sprawia, że głos ludzki roznosi się po ścianach. Było to miejsce spowiadania osób trędowatych, a dzięki zastosowanym rozwiązaniom głos osoby spowiadającej się z jednego narożnika, mógł dotrzeć do kapłana spowiadającego.
  • Bazylika Santo Stefano – kompleks siedmiu kościołów, gdzie można podziwiać bardzo dobrze zachowane zabytki architektury romańskiej.
  • Krzywe wieże – Asinelli i Garisenda, z pewnością warto skorzystać z możliwości i wejść na ich szczyt. Z góry można podziwiać piękne widoki na całe miasto.
  • Street art – zwiedzając Bolonię warto rozglądać się po okolicy. Można bowiem podziwiać tutaj liczne malunki, które uważane są za jedne z najpiękniejszych w świecie street art.

Ciekawostki

Oto kilka ciekawych informacji na temat pięknej Bolonii:

  • Patronką Bolonii jest św. Katarzyna,
  • Bolonia jest miastem podcieni oraz arkad,
  • Słynny fizyk – Gulielmo Marconi pochodził właśnie z Bolonii