Lasy, jeziora, żeglowanie, grzyby, wędkowanie, cisza, spokój, ale także gwar, muzyka, smażalnia ryb to wszystko są Mazury. Dawniej ludzie, szukając spokoju, wyjeżdżali w Bieszczady lub na Mazury, dziś na Mazury przyjeżdża tak wielu turystów, że można jedynie uciec tu przed … komarami. Nie można się jednak dziwić, że ten niepowtarzalny klimat chce poczuć tak wielu z nas, oraz zwiedzić i zobaczyć miejsca uznawane za wyjątkowe jak. Mazury to cud natury, ale także klimat, który tworzą ludzie.

Mazury miejsca warte zobaczenia

  1. Mikołajki, bajkowe miasteczko, i chociaż nie ma nic wspólnego z animacją dla dzieci, najpiękniej wyglądające z lotu ptaka lub oglądane z jeziora, wtedy najbardziej przypominające obraz z pocztówki. W porcie tętni życie, jest wiele punktów gastronomicznych, cumują łódki i jachty.
  2. Krutynia. Rzeka Krutynia to jedna z najpiękniejszych tras kajakowych w Polsce posiada dobrze rozwiniętą wypożyczalnię kajaków, którymi można pływać, podziwiając przepiękne nenufary i grążele żółte, rosnące wzdłuż brzegów.
  3. Galindia. To luksusowy pensjonat leżący u ujścia Krutyni, w odległości kilku km od Mikołajek. To także tajemne grodzisko żyjącego, na którego ziemiach przed wiekami żyło plemienie Galindów. Pomysłowi właściciele, mają dla swoich gości wiele atrakcji, np. mogą oni zostać napadnięci i ograbieni, obejrzeć wyrzeźbione totemy czy odwiedzić znajdującą się w podziemiach Bursztynową Komnatę. To miejsce, którędy przebiegał Bursztynowy Szlak.
  4. Kanał Mazurski. Kanał ma początek w miejscowości Mamerki, a kończy w obwodzie kaliningradzkim rzeką Łyny. Długość całkowita wynosi niemal 51 km, z czego 22 km przebiega na terenie Polski.
  5. Wilczy Szaniec – Gierłoż. Zamaskowane miasteczko w lesie, czyli kwatera główna Hitlera, schron z czasów wojny liczy w sumie ponad 200 budynków. W roku 1944 był domem mieszkalnym dla blisko 2000 osób.
  6. Łuknajno. Jezioro Łuknajno jest jednym z największych siedlisk łabędzi w Europie. Jest ono rezerwatem biosfery wpisanym na listę UNESCO.