Kultura i tradycyjne zwyczaje to najciekawsze dziedziny pokazujące odrębność danego regionu. W Ameryce Południowej nie brakuje zadziwiających tradycji.
A jak wygląda to w peruwiańskiej krainie?
Przedstawimy Wam ciekawostki o Peru w interesujących zwyczajach ludności:

1. Zakochani Peruwiańczycy wystawieni na próbę?

Zanim para młoda stanie na ślubnym kobiercu musi przejść okres próbny, zwany okresem pomocy przyszłym teściom. Wystawieni są na próbę, która ma sprawdzić ich poświęcenie, wytrwałość i cierpliwość. Peruwiańczycy uważają, że jeżeli uda im się przetrwać ten trudny czas, to nic już ich w życiu nie rozdzieli. Co ciekawe, przebywając w domu rodzinnym jeszcze przed ślubem, para ma prawo do spania w jednym łóżku.

2. Taniec z koniem?

Tradycyjnym, narodowym tańcem w Peru jest Marinera. Nazwa tańca powstała na cześć marynarki wojennej Peru, która brała udział w 1879 r. w walce z Chile o Pacyfik. Marinera ma dwie odmiany : elegancką i tę bardziej energiczną z szybszym tempem. Co ciekawe, taniec nazywany jest tańcem z chustami a czasami występują także pokazy Marinery, w których partner tańczy na tresowanym koniu.

3. Peruwiański , malowany karnawał.

Chociaż mało kto słyszał o karnawale w Peru, to występuje co roku i jest równie kolorowy jak w Rio De Janeiro. Odbywa się kilka dni przed Wielkim Postem w miejscowości Cajamarca. Tłumnie przybywają na niego zarówno mieszkańcy pobliskich miast, jak i turyści. Każdy chce być pokolorowany!
Jednym z najbardziej atrakcyjnych i wesołych dni podczas karnawału jest dzień, w którym uczestnicy parady oblewają się sporą ilością farby i wody. Pokolorowane jest wtedy dosłownie

WSZYSTKO!

Od ubrań po budynki i ulice. Ludzie szaleją w kolorowym tańcu kilka godzin. Miasteczko zamienia się w tęczową rzekę radości.
Po hucznej fieście wszyscy wracają do domu, aby umyć się i wieczorem ponownie świętować.
Trzeba przyznać, że tradycja ta jest niezwykle szaloną odsłoną Peru.

Poznając tradycje i zwyczaje innych kultur możemy uświadomić sobie jak bardzo różnimy się w życiu codziennym. Jednakże, jeśli zdecydujemy się na odkrywanie czegoś innego, będziemy bogatsi o nowe doświadczenia i niezapomniane wspomnienia w naszym życiu.