Opole jest stolicą województwa opolskiego, mieszka w niej ponad 100 tysięcy ludzi. Przekłada się to na ilość atrakcji dostępnych w mieście. A tu jest naprawdę spory wybór, nie tylko dla mieszkańców, ale również dla przyjeżdżających turystów. Oprócz zwiedzania pięknych zabytków, warto zajść do kilku przedstawionych poniżej miejsc.

1. MUZEUM WSI OPOLSKIEJ
Ul. Wrocławska 174
Tel. 77 457 23 49

Jest to urzekający skansen z pięknymi konstrukcjami. Można się przejść i dokładnie obejrzeć wszystkie budowle. Przedstawiono też całą kulturę i tradycje lokalnej wsi, wyjaśniano tryb życia mieszkańców i ich codzienną prace oraz zwyczaje. Na terenie muzeum organizuje się także imprezy.

2. MUZEUM POLSKIEJ PIOSENKI
Ul. Piastowska 14a
Tel. 77 441 34 86

W skład zgromadzonych zbiorów wchodzą kostiumy festiwalowe, nagrania muzyczne i filmy. Pokazano też kształtowanie się polskiej estrady – ważne dla niej postacie i ich dokonania.

3. MUZEUM ŚLĄSKA OPOLSKIEGO
Ul. św. Wojciecha 13
Tel. 77 443 17 50

Placówka przedstawia różne etapy z historii Opola. Wyjaśnia również pochodzenie określonej tradycji tego miejsca oraz ważne dla miasta budowle.

4. KUBATURA KRĘGLE – CENTRUM ROZRYWKI
Ul. Oleska 102
Tel. 603 224 000

Poza zwiedzaniem zabytków, warto się też zabawić w lokalnym centrum rozrywki. Do dyspozycji są kręgle, bilard oraz możliwość wspólnego oglądania meczów. Ponadto mieści się tu restauracja i Sofa Club.

5. PARK LINOWY KANYON
Ul. Korfantego
Tel. 799 189 189

Miejsce, w którym będą się dobrze bawić dzieci i dorośli. Do dyspozycji są różne trasy liniowe o odmiennym stopniu trudności oraz pole do minigolfa. W parku można urządzić urodziny lub zamówić przygotowanie imprezy firmowej czy wieczoru panieńskiego/kawalerskiego.

6. OGRÓD ZOOLOGICZNY
Ul. Spacerowa 10
Tel. 77 454 28 58

Na wybiegach można spotkać różne gatunki zwierząt, na przykład kangury, lemury czy leniwce. Specjalnie dla dzieci urządzono mini zoo, w którym mogą poznać mieszkańców ogrodu, prowadzone są także dla nich zajęcia edukacyjne. W wakacje organizuje się pokazy karmienia o określonych godzinach.