Membrana to rozwiązanie, które znacznie zwiększa odporność, a tym samym funkcjonalność obuwia. Szukając butów trekkingowych, bez wątpienia warto postawić na takie, które są w nią wyposażone. A najlepiej, jeśli będzie to membrana Gore Tex, znana ze swojej niezawodności i popularności górskich wypraw w ekstremalnych warunkach. 

Gore Tex – co to?

Gore Tex to nic innego, jak rodzaj membrany. A dlaczego nazywa się ją w ten właśnie sposób? Otóż to marka Gore jako pierwsza wprowadziła na rynek takie rozwiązanie. I chociaż miało to miejsce wiele lat temu, to po dziś dzień jest liderem w produkcji membran. Obecnie system wodoodpornych laminatów Gore Tex w swoich wyrobach wykorzystuje wielu innych producentów. Chętnie korzystają z nich nawet największe marki tworzące odzież i obuwie trekkingowe i nie tylko.

Czym właściwie jest membrana Gore Tex? To materiał, który w swojej strukturze ma mikroskopijne otwory przepuszczające parę. Jednak co najważniejsze, ograniczają one jednocześnie dostawanie się wody do wewnątrz. To oznacza, że zapewnia komfort termiczny, poprzez swobodny dopływ powietrza, ale przy tym jest też wodoodporny, co jest dość innowacyjnym połączeniem. A co sprawiło, że to właśnie membrany Gore Tex uważane są  za jedne z najlepszych? Przede wszystkim ich skuteczność i niezawodność. I to nawet w bardzo trudnych warunkach pogodowych. Gore Tex doskonale chroni zarówno przed wodą, jak i przed wiatrem. Nic więc dziwnego, że to rozwiązanie numer jeden w odzieży outdoorowej.

Buty Gore Tex – niezawodne na górskich szlakach

Buty trekkingowe Gore Tex to idealne buty w góry. Jest to najczęstszy wybór wśród profesjonalistów, ale także idealna opcja dla amatorów. Dlaczego? Bo to obuwie sprawdzi się w dosłownie każdych warunkach. Dzięki temu, że są to wodoodporne buty, zapewniają one komfort chodzenia nawet w deszczu, śniegu i dużym błocie. Warto zaznaczyć, że membrany te mają aż 20 000 mm H2O w skali milimetra słupa wody, co jest równoznaczne z niemal całkowitą nieprzemakalnością.

Buty trekkingowe Gore Tex nie bez powodu są ulubionymi wśród wszystkich miłośników górskich wypraw. Potrafią one zabezpieczyć przed naprawdę przykrymi konsekwencjami, takimi jak choćby przeziębienie spowodowane przemoczeniem.

Na tym jednak ich zalety się nie kończą. Są też wielozadaniowe. Można chodzić w nich po górach, biegać, a nawet przemierzać tereny podmokłe, których przecież w górach właśnie nie brakuje. Warto podkreślić też, że buty z membraną Gore Tex chronią także przed przegrzewaniem. Dzięki temu gwarantują skuteczne odprowadzanie potu i dopływ powietrza nawet przy intensywnym wysiłku i w upalne dni.

Buty Gore Tex – gdzie kupić?

Jak już wiemy, membrana Gore Tex wykorzystywana jest obecnie przez wielu producentów obuwia i odzieży. Jednak nie w każdym sklepie z wyposażeniem outdoorowym możemy znaleźć takie buty. Gdzie więc ich szukać? Najlepiej w sklepach online. Tutaj otwiera się przed nami wiele rozmaitych możliwości.

Buty z membraną Gore Tex dostępne są na przykład na https://8a.pl/buty-gore-tex-meskie. W sklepie tym znajdziemy dosłownie dziesiątki różnych modeli takiego obuwia. A wśród nich fasony o zróżnicowanym przeznaczeniu. Dzięki temu każdy może wybrać idealne buty trekkingowe dla siebie. Takie obuwie dostępne jest zarówno w wersji męskiej, jak i damskiej, a zakres dostępnych rozmiarów umożliwia swobodne dopasowanie idealnej długości wkładki. Komfort na górskich trasach to podstawa! A z Gore Tex mamy to jak w banku!