Szczyrk to znany kurort turystyczny. Od wielu lat jest chętnie odwiedzany przez turystów z Polski i zagranicy a położony jest w południowej części województwa śląskiego. Miasteczko to jest niewielkie i kameralne, jednak niezależnie od tego czy chcemy spędzić w nim ferie zimowe, wakacje, czy weekend, lokalne atrakcje są tak zróżnicowane, że o każdej porze roku można tu przyjemnie spędzić czas. Planując rodzinny wypad do Szczyrku, warto zorganizować go w taki sposób, aby atrakcje znalazły tu dla siebie nie tylko dzieci, ale i dorośli.  O czym pamiętać organizując rodzinny wypad do Szczyrku i co warto zobaczyć podczas takiego wyjazdu? Podpowiadamy.

Jaki wybrać hotel na rodzinny wypad do Szczyrku?

Zanim zaczniemy organizować harmonogramy poszczególnych dni wyjazdowych, musimy znaleźć odpowiedni hotel, w którym zatrzymamy się w Szczyrku. Ważne jest, aby miejsce to było komfortowe i zlokalizowane w przyjemnej okolicy, a także, by było dostosowane do potrzeb rodzin z dziećmi. Na miejscu znajdziemy zarówno kwatery prywatne, jak i hotele oraz apartamenty, dzięki czemu bez problemu uda nam się zarezerwować nocleg dostosowany do naszych oczekiwań, a także zasobności portfela. Wśród pięciogwiazdkowych obiektów, które co roku wybiera na rodzinny wypad wielu gości, można wymienić hotel Aries Szczyrk, który zachwyca dbałością o szczegóły, zapewnia komfortowy wypoczynek i piękne widoki z okien. Już podczas wyboru hotelu, warto zwrócić uwagę czy w obiekcie takim znajduje się na przykład strefa Wellness&Spa, gdzie będziemy mogli zrelaksować się i odpocząć, a także czy w obiekcie takim znajduje się sala zabaw lub organizowane są atrakcje dla dzieci.

Jak zorganizować czas z rodziną w Szczyrku?

Szczyrk słynie z wielu różnych atrakcji turystycznych, dlatego o każdej porze roku warto odwiedzić tę niewielką miejscowość. Znajduje się tutaj na przykład kompleks trzech skoczni, które usytuowane są na zboczach góry Skalite. Ze względu na to, że położone są one niemal w centrum miasta, ich zwiedzanie bez problemu można połączyć ze spacerem po deptaku nad rzeką Żylica. Ta wygodna ścieżka to również świetne miejsce na spokojny rodzinny spacer, ale i przejażdżkę rowerową czy poranny lub wieczorny trening joggingu. W okolicy tej znajduje się wiele obiektów sakralnych, takich jak na przykład Sanktuarium na Górce, którego historia sięga przełomu XIX i XX wieku czy kościół pod wezwaniem Świętego Jakuba, zbudowany na przełomie XVIII i XIX wieku.

Planując wycieczkę do Szczyrku, zwłaszcza latem warto udać się na najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego, czyli Skrzyczne. Jest to bez wątpienia obowiązkowy punkt na liście każdego miłośnika górskich krajobrazów. Na górę tą można dostać się jednak nie tylko jednym ze szlaków pieszych lub rowerowych, ale także koleją linową. Co więcej, zimą Skrzyczne przyciąga miłośników białego szaleństwa. Najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego należy też do Korony Gór Polskich. Dlatego osoby zbierające pamiątkowe znaczki do książeczki KGP będąc w Szczyrku, powinny wybrać się w to miejsce.