Wybierając pierścionki zaręczynowe, pragniemy, aby były one wyjątkowe, eleganckie i nieprzeciętnie piękne. Mają wyrażać więcej niż tysiąc słów. Pragniemy olśnić narzeczoną, wręczając jej uroczy symbol naszej miłości i wierności. Zaręczyny to ważna chwila, którą warto dobrze zaplanować, aby pozostała na długo w naszej pamięci.

Romantyczny pierścionek w delikatnej odsłonie

Jeśli Twoja narzeczona uwielbia romantyczne akcenty w biżuterii — warto pomyśleć nad delikatnym pierścionkiem zaręczynowym, który może być przyozdobiony np. błyszczącym, niewielkim diamentem lub mieniącymi się brylantami. Klasyczny, romantyczny pierścionek z tym uwielbianym przez kobiety kruszcem — stanowi symbol miłości oraz początku wspólnego, szczęśliwego życia. Subtelna biżuteria jest idealną propozycją, która wspaniale prezentuje się na delikatnych, kobiecych dłoniach.

Romantyczność odnajdziemy także w ażurowych dodatkach umieszczonych pośrodku pierścionka lub w postaci delikatnych motywów kwiatowych wplecionych w kształt biżuterii. Subtelnie prezentują się również pierścionki, w których główną rolę odgrywają cyrkonie albo rozkruszone, maleńkie diamenciki.

Nowoczesne pierścionki zaręczynowe

Jeśli zależy nam na nietypowym pierścionku zaręczynowym — możemy wybrać np. biżuterię z czarnego złota lub pierścionki z symbolami miłości takimi jak odbicie linii papilarnych po wewnętrznej stronie pierścionka.

Nowatorskim pomysłem jest również fuzja złota białego, żółtego i różowego. Zaręczynowym, nowoczesnym akcentem są także wszelkiego rodzaju połączenia dużych, wyrazistych kamieni szlachetnym oraz zróżnicowane kształty połączone różnorodnymi ozdobnikami.

Poprzez nowoczesny, wyrazisty pierścionek podkreślamy indywidualny styl naszej narzeczonej oraz jej dojrzałość i niezależność. Coraz chętniej wybierane są także niebanalne okazy z czarnymi diamentami oraz ciemnozielonymi szmaragdami. W połączeniu z matowymi kolorami tworzą niepowtarzalne dzieła sztuki.

Niebanalne pierścionki z kamieniami szlachetnymi

Dla kobiet ceniących kolorowe akcenty w biżuterii — warto wybrać zjawiskowe pierścionki z topazem, rubinem lub z szafirem. Modne stają się również nieprzeciętnie wyglądająca biżuteria damska z cytrynem, opalem lub tanzanitem.

Jeśli znamy ulubiony kolor i styl naszej wybranki serca — z pewnością odpowiednio dopasujemy właściwy model. Pamiętajmy o tym, że pierścionek zaręczynowy powinien być przede wszystkim szlachetny i utrzymany w eleganckim stylu. Wszelkiego rodzaju kamienie szlachetne umieszczone pośrodku pierścionka prezentują się gustownie i bardzo kobieco. Stanowią one piękną ozdobę i nadają biżuterii zjawiskowych barw.

Sam moment zaręczyn zasługuje na niebanalną i wyjątkową oprawę. Pierścionki zaręczynowe towarzyszą kobietom przez wiele chwil w ich życiu oraz przypominają o wyjątkowości łączącego Was uczucia. Wybór takiego szczególnego pierścionka powinien być przemyślany i dopasowany do stylu, do charakteru oraz do osobowości naszej ukochanej kobiety. Narzeczona może nam pomóc w tym trudnym wyborze, określając np. swoje preferencje kolorystyczne lub wyrażając aprobatę dla proponowanych wzorów.