Najlepsze darmowe punkty widokowe w Hongkongu

Hongkong nazywany jest przez niektórych azjatyckim Nowym Jorkiem. Jeśli chodzi o liczbę drapaczy chmur to jednak HK, a nie NY jest miastem, w którym znajduje się ich najwięcej na świecie. W takim razie, czy bardziej sensownie byłoby stwierdzenie, że Nowy Jork to amerykański Hongkong?

Choć między miastami można znaleźć kilka podobieństw, to pod wieloma względami są zupełnie różne i porównywanie ich nie ma sensu. Oba mają jednak w sobie coś hipnotyzującego i są warte odwiedzenia, szczególnie dla osób, lubiących tętniące życiem metropolie, które nigdy nie zasypiają.

Hongkong, ulice Hongkongu, ruch uliczny, wieżowce

Hongkong to specjalny region administracyjny Chińskiej Republiki Ludowej. W przeciwieństwie do Chin, Polacy nie potrzebują tam wiz na pobyt do 90 dni. Nie mogłam nie skorzystać z tych wspaniałych okoliczności i z radością kupiłam bilety. W Hongkongu spędziłam trzy dni – dwa na bezcelowym włóczeniu się po mieście i jedzeniu chińskich pierogów i jeden na spaniu, bo cały dzień lał deszcz. Nie stworzę więc przewodnika po tym mieście, jednak podzielę się z Wami kilkoma informacjami, których nie znajdziecie nigdzie indziej (a tak naprawdę to znajdziecie je wszędzie, ale i tak o nich napiszę).

Wzgórze Wiktorii – The Peak

Wzgórze Wiktorii to najwyższe wzniesienie Hongkongu, z którego zobaczyć można genialną panoramę miasta. Leniwi wjechać mogą na sam szczyt kolejką górską (oczywiście skorzystałam z tej opcji). Już sama przejażdżka zabytkowym the Peak Tram, jednym z najstarszych tramwajów w Azji, jest nie lada przeżyciem – momentami jedzie się praktycznie w pionie. Jeśli chcecie zaoszczędzić, trasę można także przejść na pieszo. Zrobiłam tak schodząc – widoki po drodze były zacne i spotkałam nawet kilka hongkońskich dzików, tak więc serdecznie polecam!

Hongkong, Wzgórze Wiktorii, The Peak, panorama, drapacze chmur, wieżowce

Wzgórze Wiktorii, The Peak, panorama, drapacze chmur

dziki, Hongkong, wzgórze wiktorii

Two IFC

Jeśli po Wzgórzu Wiktorii nie macie jeszcze dosyć widoku wieżowców i chętnie odwiedzilibyście jakąś darmową atrakcję to przychodzę z propozycją. Na 55. piętrze budynku Two IFC znajduje się wystawa na temat pieniędzy. Osoby niezainteresowane cyklem życia hongkońskich dolarów mogą wykorzystać wizytę w IFC na podziwianie drapaczy chmur. Ostrzegam, ze nie jest to idealne miejsce na robienie zdjęć ze względu na odbicia w szybie.

Dni i godziny otwarcia: Poniedziałek – Piątek 10-18, Sobota 10-13.

Hongkong, panorama, drapacze chmur, widok z Two IFC

Hongkong polubiłam nie tylko za widoki wieżowców, ale przede wszystkim za niesamowite połączenie wielkomiejskiego życia z uspokajającą naturą. Wystarczy zboczyć z zatłoczonej, hałaśliwej ulicy, by po chwili znaleźć się w dżungli z dzikami, w górach lub na plaży. Oprócz tego moje serce skradło oczywiście lokalne jedzenie, ludzie mówiący po angielsku (czego w Wietnamie nie doświadczyłam), futurystyczna architektura oraz lotnisko z kinem IMAX. To dla mnie wystarczające powody, by kiedyś wrócić do Hongkongu! J  

Hongkong, architektura, drapacze chmur

Hongkong, tramwaje, ruch uliczny

Hongkong, ludzie

 

Hongkong, restauracje, zamawianie jedzenia
Zamawianie jedzenia w Hongkongu
Hongkong, jedzenie, dim sum
Dim sum

Hongkong, wieżowce, wieczór

metro, hongkong
W metrze
wzgórze wiktorii
“Lekki” wiatr na Wzgórzu Wiktorii

 

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *